Bunga Tenggek Burung?

March 03, 2013

Tak tau lah betul ke tidak. Bila di google, tak sama pun gambarnya. Tapi, nama tu dah macam kena dah.
Kalau ada sesiapa yang tahu, kongsikan lah ye. Betul ke nama bunga ni Tenggek Burung?


You Might Also Like

2 comments

  1. ini bukan pokok tenggek burung sejenis ulam, ini adalah pokok bunga burung..ini pokok hiasan.

    Botanical Name: Euphorbia bracteata (syn: Pedilanthus bracteatus, Diadenaria pavonis, Tithymalodes bracteatum)

    Common Name: Little Bird Flower, Tall Slipper Flower, Slipper Plant, Candelilla, ‘Xiao Niao Hua’ in Mandarin, ‘Pokok Burung Indonesia’ in Malay.

    ReplyDelete
  2. baca entri ni - http://serisubuh.wordpress.com/2012/11/08/bunga-burung/ - kak jie tanya dia tentang bunga ni

    ReplyDelete

Press

press